ملالی نيست...

از اونجایی که سیستم مدرسه نیکان این طوریه که اصلا ما کتاب و دفترشون رو در طول سال نمی بینیم، روزا بدون مشق میاد خونه و بازی می کنه و کارتون می بینه و نقاشی می کنه تا شب بشه و بخوابه و فردا صبح دوباره بره مدرسه. خوبیش اینه که نه ما اعصابمون خرد می شه نه نیکان دلشوره بی خودی می گیره.

ولی مدرسه شون از این دفتر یادداشتها داده که روزانه نکات مهم رو برای معلمشون گزارش کنیم. اینکه شامش رو خوب می خوره یا نه، مسواک می زنه یا نه، شب ساعت چند می خوابه، صبح چطور بیدار می شه و...

نیکان کلا مشکلی نداره. خودش به عنوان یه روتین می دونه که باید مسواک بزنه و نیازی به چانه زنی براش نیست. این مساله مون حله. بدغذا هم نیست و هر چی جلوش بذارن تا آخر می خوره. شبها خودش می دونه که باید زود بخوابه که بتونه صبح پا شه بره مدرسه. صبح ها بدون اینکه من زحمتی بکشم خودش بیدار می شه، حتی گاهی زودتر از من، و آماده می شه برای رفتن.

اینه که اون دفتر یادداشت زرد رنگ شده مکانی برای دری وری نوشتن من. گاهی احساس می کنم دارم توش وبلاگ می نویسم!

و اما متین. تا حالا مدرسه ش بدک نبوده. دیروز من ساعت دو رفتم از خونه بیرون. توی راه بودم که متین زنگ زد بهم که مامان من سرما خوردم. به نظرم تا رسیده بود خونه تلفن رو برداشته بود. بهش گفتم من که الان نیستم حالا بر می گردم خونه بهم بگو. در ضمن بابات رفته دنبال نیکان، الان میاد.

شب که اومدم خونه معلوم شد بلافاصله بعد ازمن زنگ زده به باباش که بهش بگه سرما خورده. سرما که خورده بود یه کمی، ولی به نظرم برنامه ش این بود که مدرسه نره. ولی تیرش به سنگ خورد.

/ 7 نظر / 8 بازدید
سيد عليرضا شمس نيا

سلام پیشاپیش عید فطر را تبریک می گویم با مطلب عید صیام آمد و ماه صیام رفت در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیامتان هستم

مامان خاتون

سلام دلارام عزيز ! باور کن همين امروز شماره ات رو از حافظه موبايلم پاک کردم چون فکر نميکردم يه بار ديگه لينکت رو ببينم . چه احوال ؟ ميبينم که مدرسه خوبی ميره نيکان عزيز ؟ کجا هست اين مدرسه خوب بی مشق ؟ انشالله حسين چشم شيطونی من سال ديگه ميره امادگی من دنبال يک مدرسه ايده آل برای او هستم که سرشار از استعداد ها و خلاقيتهاست . راستی منو يادت هست ؟ مادر يک روشندل ! مامان حسن که روشندل بود و حسين و چهار ماهی هم هست مامان هادی هم شدم بهم سر بزن تا لينکت رو داشته باشم .

سبا

طفلی

نازنينگ

بهش بگو اينجور موقع ها يه زنگ به خاله نازنينگش بزنه تا بهش ياد بدم آدم برای مدرسه نرفتن بايدچيکارا بکنه.يادش بخير بعضی صبح ها درجه رو می کردم تو چاييم!!

خانم ف

خوب. واقعا خوبه.نیکان نمونه یه بچه مدرسه ای ایده آله. تو هم یه مامان خونسسسسسسسسسسسسسررررررررردددددددددد. من بودم تا الان از فضولی اینکه توی مدرسه چیکار میکنه دق کرده بودم.

سيد علی رضا شمس نيا

سلام وبلاگ جالب و خوبی دارید موفقیت بیشتر شما را آرزومندم با عکس واقعی در مورد اشتباه سهوی یا عمدی در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیامتان هستم