در این تابستان

متین بیشتر از همه دوستهای جدید مدرسه جدیدش تابستون داره. همه بقیه ها از هفته پیش مدرسه شون شروع شده و تا آخر مرداد می رن سر کلاس. اما متین از اوایل مرداد می ره مسافرت و خوش می گذرونه! ولی خوشحالم که مدرسه ش باز شده. گذشته از اینکه با مدرسه جدید و جو دبیرستان آشنا می شه و برای هم سطح کردن درس بچه ها با هم این کلاسها مفیده، از اینکه توی خونه بمونه و حوصله ش سر بره خیلی بهتره. یک روز در هفته می رن اردو. هفته پیش رفته بودن کولک چال. یک روز در هفته هم ورزش دارن. ورزش شون هم شناست به اضافه یک ورزش خشک انتخابی که متین پینگ پنگ رو انتخاب کرده.

علاوه بر اینها متین سنتور آموزی رو شروع کرده و هر چند زیاد تمرین نمی کنه ولی خوب هم پیش رفته. کلاس فرانسه ش هم سرجاشه.

اما نیکان.

نیکان برنامه ش یه کمی فرق می کنه. تصمیم داشتم بذارمش کلاس موسیقی، انگلیسی، و شمشیربازی. کلاس فرانسه ش هم برقراره. ولی به خاطر همون مسافرت تابستون بی خیال کلاس شدم. گفتم که یک معلم برای موسیقی و یک معلم انگلیسی براش بگیرم. برای کلاس شمشیربازی هم باباش مخالفت کرد و گفت بهتره یه ورزشی بره که به قلبش فشار نیاره. آخه یه روز یه کمی ما رو ترسوند. یکی از روزهای گرم اول تابستون دستش رو گذاشت روی قلبش و گفت اینجام درد می کنه.

بگذریم....

باباش و من به این نتیجه رسیده بودیم که حتما یک ورزش توی برنامه ش بذاریم ولی ورزش سنگین نباشه. یه چیزی مثل شنا. ولی کلاس شنای درست حسابی پیدا نکردیم.

الان موسیقی رو شروع کرده، انگلیسی هم خودم باهاش کار می کنم. ولی همچنان پامون لنگ کلاس شناست

/ 3 نظر / 27 بازدید
خانم ف

به به.چه برنامه های تابستونی خوبی برای بچه ها گذاشتید.[نیشخند] توی مسافرتتون یه سر هم برای چکآپ نیکان میرید که خیال ههمون راحت بشه؟[سوال] اون موقع که من برای همراهی سنجاقک توی شنا و گرفتن مربی فریاد " کیست مرا یاری دهد!!" سرداده بودم چرا لبیک نگفتید!!!! این ترم که نفسهای آخرش را میکشه.اگر ادامه دار شد از مسافرت که برگشتید بهتون خبر میدیم.[بغل]

سین

کاش کمی هم من رو راهنمایی می کردی در زمینه نحوه انگلیسی کار کردنت با نیکان. البته نیکان زمینه خیلی قوی تری داره نسبت به شین..[گل]

دلارام

آره سین عزیزم. فرق می کنه. سنشون هم فرق می کنه و این از همه مهمتره. من یه سری کتابهای لیدی برد برای نیکان از قبل خریده بودم که رنگشون بنفش و سبز بود و مخصوص یاددهی خواندن به بچه ها. البته بیشتر منظورش بچه هاییه که زبان مادریشون انگلیسی باشه ولی در غیر این صورت هم به نظر من خوب کار می کنه. تو هر کتاب چهار تا داستان و شعر هست که اولین کتابش با داستانهایی شروع می شه که هر صفحه ش فقط یک کلمه داره با یک حرف اضافه. ولی در نهایت همون ها یک داستان می سازه. نیکان هر داستان را می خوند و داستان مفصلش رو برای من به انگلیسی تعریف می کرد. یک سری ورک شیت هم از سایت بی بی سی براش دانلود کردم و پرینت گرفتم که خیلی خوب بودن.