فرق آدمها

تازگیها هر چی به نیکان می گم یه جواب حاضر و آماده داره. نه اینکه بخواد حاضر جوابی کنه، اصلا فلسفه زندگیش بر این مبناست:

آدمها با هم فرق دارن. هر کسی یه جوریه.

خب البته من خیلی دلم می خواست اینو بدونه. احساس ضعف نکنه بعضی جاها و بعضی جاهای دیگه به خودش مغرور نشه. می خواستم به آدمها به خاطر اون چیزی که هستن احترام بذاره و احساس تحقیر هم نکنه. می خواستم که خیلی هدفش رو رقابت با دیگران قرار نده. ولی یادم نمیاد که این جمله رو به زبون آورده باشم براش. فکر کنم تونستم این منش رو بهش یاد بدم، بدون اینکه خودم فهمیده باشم. شایدم اعتقادات آدم ناخوداگاه سبک زندگی او و خانواده اش رو تحت تاثیر قرار می ده. حتما همین طوره. چون هیچ وقت من این جملات رو به زبون نیاورده بودم برای نیکان، هر چند به دوستانم گفته بودم (در غیاب نیکان).

حالا هر چی بهش می گم این جوابو بهم می ده. گاهی دیگه کفرم در میاد. مثلا بهش می گفتم: وقتی آدم می ره کلاس اول دیگه بزرگ شده، نباید نگران باشه یا دلش زود تنگ بشه.

نیکان: می دونی مامان، می خوام یه چیزی بهت بگم. آدمها با هم فرق می کنن. هر کسی یه جور زندگی می کنه. ممکنه یکی دلش تنگ نشه یا نگران نشه، ولی یه آدم دیگه که فرق می کنه یه جور دیگه باشه!

نیکان باید شب زود بخوابی که صبح بتونی زودتر از خواب بیدار بشی.

نیکان: مامان، آدمها با هم فرق دارن. بعضی ها زودتر از خواب پا می شن، بعضی ها دیرتر. ربطی به وقتی که شب می خوابن نداره!

متین ببین نیکان بهانه نمی گیره هر لباسی که بهش می گیم می پوشه!

نیکان: مامان آخه آدمها با هم فرق دارن. بعضی ها یه لباسهایی رو دوست ندارن....!

واااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای

/ 7 نظر / 8 بازدید
خانم ف

به نیکان بگو درسته که آدمها با هم فرق دارن. ولی مامانها همه مثل هم هستن.هر جوری که بچه شون باشه بازم یه چیزی هست که ازش ناراضی باشن و کفرشون در بیاد. امضا یه مامان همیشه کفری

شادی

خيلی خوشم اومد بالاخره نيکان تونست کفر مامامن خونسردش رو در بياره ولی خوب بچه با منطق خودت داره جواب ميده ديگه به اين خوبی

سبا

گفتم که. مامان ها همه مث همن !!!!!

مامان کلاس اولی

خوب آدمها با هم فرق دارن ديگه، راست می گه بچه، چرا نمی فهمی اينو؟؟؟؟؟؟؟