اراده!

نوشین معلم فرانسه نیکان و متینه. در واقع معلم مهد کودک هر دو تایی شون بوده. متین رو خیلی دوست داشت. نیکان رو هم یه جور دیگه. مثل یک مادر، به هر کدوم علاقه خاص داره. به نظرش متین بچه فهمیده و باهوشی بود و خیلی می تونست خوب باهاش ارتباط برقرار کنه. در مورد نیکان می گفت که بچه شیطونیه ولی شیطونیش ناجور و بی ادبانه نیست.

حالا که تو خونه با هر دو فرانسه کار می کنه، دیروز ازش پرسیدم وضع بچه ها چطوره؟

متین کمی فرانسه رو فراموش کرده بود. دیروز نوشین می گفت که متین خیلی خوب راه افتاده و می تونه گفتگو کنه و منظورش رو برسونه. درک مطلبش خوبه و می تونه داستان یک فیلم کوتاه رو توضیح بده.

ولی نیکان. می گفت نیکان فوق العاده باهوشه و در مقایسه با شاگردهای دیگه ای که در این سطح داره خیلی خیلی گیرایی بهتری داره و حافظه ش عالیه. با یک بار گفتن مطلب رو می گیره و خیلی خوب پیشرفت می کنه.

ولی نوشین می گفت اینها در صورتیه که نیکان «بخواد» کاری رو بکنه. اگر نخواد فوق العاده س ولی اگر نخواد به هیچ وجه نمی شه مجبورش کرد که کاری رو بکن!

وقتی اینها رو می گفت یکی از ابعاد شخصیت نیکان برام روشن روشن شد. درست می گه.

/ 2 نظر / 16 بازدید
سین

چقدر جالب. الان که این مطلب رو خوندم چشم هام رو بستم و تصور کردم جفت شون رو. بعد به این نتیجه رسیدم که از ظواهر اگه بخوای قضاوت کنی دقیقا عکس می شه. یعنی تصور می کنم متین بیشتر از نیکان آدمی باشه که اگه "نخواد" نشه هیچ جوری وادارش کرد.